Nauka na trąbce metodą Suzuki

Trąbka to wspaniały instrument. Choć nie jest to tak popularny instrument jak skrzypce, czy fortepian, są powody dla których warto zainteresować się trąbką.

Nauka gry na instrumencie pozwala na rozwój wielu umiejętności, w tym wyobraźni i słuchu muzycznego, bo przecież aby cokolwiek zagrać najpierw musimy sobie to wyobrazić a słuch pozwala nam ocenić nasze wykonanie. Ale trąbka oferuje nam więcej. Poza wszystkimi zaletami towarzyszącymi nauce gry na instrumencie, nauka gry na trąbce dodatkowo wspomoże rozwój dróg oddechowych. Ktokolwiek choć raz próbował zadąć w trąbę wie, że trzeba mieć zapas mocy w płucach. Co więcej, gra na trąbce pomaga w problemach logopedycznych, ponieważ wymusza na grającym rozwój świadomości aparatu ustnego, jego odpowiedniej kontroli, zatem dzieci jest to instrument odpowiedni dla dzieci z problemami logopedycznymi. Kolejną zaletą gry na tym instrumencie, zaletą która nie pojawia się w przypadku innych instrumentów, to rozwój mięśni twarzy, co ma ogromny wpływ na naszą mimikę i związaną z nią ekspresję emocjonalną twarzy.

Jesteśmy dumni,  że w Akademii Suzi mamy jedynego w Polsce nauczyciela trąbki metodą Suzuki – w świecie jest ich jedynie 10ciu! Michał Gidziński, bo o nim przecież mowa, uprawnienia do nauki trąbki metodą Suzuki zdobył w Szwecji u Ann-Marie Sundberg.

Listę dyplomowanych nauczycieli Suzuki znajdziesz na międzynarodowej stronie Europejskiego Stowarzyszenia Suzuki i w na polskiej stronie Centrum Edukacji Suzuki.

Ta strona używa technologii zwanej ciasteczkami w celach m. in. zbierania informacji o odwiedzinach na stronie. Ustawienia dotyczące ciasteczek możesz zmienić z poziomu przeglądarki internetowej. Więcej infromacji

Ta strona używa technologii zwanej ciasteczkami w celach m. in. zbierania informacji o odwiedzinach na stronie. Ustawienia dotyczące ciasteczek możesz zmienić z poziomu przeglądarki internetowej.

zamknij